Language : English


Seyahat Öncesi bilgiler
 

Uçuş hakkında :
Uçakla seyahat eden insanlar bazen uçuşlarını kaçırırlar. Bunun sebebi genelde dikkatsizlik veya bu işleri hafife almaktır. Uçuşlarda yurtdışı için 3 saat önceden, yurtiçi için ise 2 saat önceden havaalanında hazır bulunulmalıdır.Bu süreç içersinde kontrol ve bagaj işlemleri gerçekleştirilir. Yolda başınıza gelebilecek olası aksaklıkları, havaalanının bulunduğunuz yere uzaklığını ve şehir trafiğini de hesaba katarak havaalanına ne kadar zaman önceden gitmeniz gerektiğini dikkate almanızı öneririz.

Seyahate çıkarken mutlaka yanınıza bunları alınız :
Seyahat edecek kişinin yanına aşağıda belirttiğimiz şeyleri almaları önerilir.
Bunlar;
• Yeteri kadar gideceği ülke para cinsinden döviz ve havaalanına gidiş ve dönüşte kullanacağı kadar Türk lirası.
• İlgili ülkenin geçerli vizesini taşıyan pasaport.
• Uçak Bileti.
• Kan gurubunuzun yazdığı ve Acil durumda ulaşılacak kişinin numara ve bilgilerini içeren bir kart ve ilgili ülkeyle alakalı harita.
• Herhangi bir kapkaç riskine karşılık pasaport, para ve diğer önemli eşyalarınız koymanız için bele kemer şeklinde takılabilen elbise altı cüzdan.

Pasaport kaybolur ya da çalınırsa ne yapılmalıdır :
Bir seyahatte seyahat eden kişinin başına gelebilecek en kötü olay pasaportun kaybolması yada çalınmasıdır. Uluslararası geçiş belgeniz olan pasaportunuz kaybolursa bulunduğunuz ülkeden başka bir ülkeye gidemezsiniz. Eğer böyle bir olay başınıza gelirse hemen o ülkedeki en yakın Türk konsolosluğuna başvurunuz. Konsoloslukta size geçici bir belge verilecektir. Bu belgeyle Türkiye’ye yeniden dönebilirsiniz fakat seyahatinize devam edemezsiniz. Çünkü vizeniz çalınan pasaportunuzda olduğu için geçersiz sayılacaktır ve seyahatinize izin verilmeyecektir.Bu geçici belge en kısa sürede ülkenize dönmeniz için tertiplenmiştir.
Size önerimiz pasaportunuzun ve biletinizin birer renkli fotokopisini seyahate çıkmadan çektirmeniz ve pasaportunuzun aslını koyduğunuz yerden farklı bir yerde taşımanızdır. Pasaportunuz kaybolursa bu fotokopiler herhangi bir polis kontrolünde kendinizi tanıtmanıza yardımcı olacaktır.

Bavul nasıl hazırlanır :
Bavul hazırlanırken seyahat edeceğiniz destinasyonu ve o destinasyonun hava şartlarını iyi araştırınız. Gideceğiniz yer soğuksa kalın, sıcaksa yazlık giysiler almaya dikkat ediniz. Mutlaka yanınızda yağmurluk bulundurunuz.Çantanızı hazırlarken olabildiğince az şey almaya dikkat ediniz çünkü ağır bir bavul tatilinizi ve seyahatinizi çok zorlaştıracaktır. Seyahat türünüze göre çanta seçiniz, eğer şehre gidiyorsanız tekerlekli, trekking tarzı bir seyahate çıkıyorsanız dağcı tipi çanta seçiniz.
Seyahatiniz boyunca ihtiyacınız olabilecek şeylerin listesini seyahate çıkmadan önce çıkartınız ve bunları seyahatten önce hazırlayınız. Örneğin; terlik, şampuan, sabun, ıslak mendil, diş firçası ve macunu... gibi.

Çocuklu bir aile iseniz :
Seyahat esnasında çocuklar devamlı rahatsızlık duyarlar çünkü çocuklar değişiklikleri pek sevmezler. Bu durumlarda yapacağınız an iyi şey çocukların sevdikleri eşyalarını ve oyuncaklarını yanınıza almanızdır. Bu sayede çocuklar o eşya ve oyuncaklarla meşgul olurken siz de daha iyi bir tatil ve yolculuk geçirebilirsiniz. Seyahat süresince acık su içmeyin ve çocuklarınıza içirmeyin aksi taktirde bağırsak enfeksiyonu geçirebilirsiniz.
Çocuğunuza kendisine ait taşıyabileceği büyüklükte bir çanta alıp onun da kendi çantasını kendisinin hazırlamasına ve taşımasına izin verebilirsiniz böylelikle çocuğunuz seyahatten zevk alacaktır. Çocuğunuzun kaybolabilme ihtimaline karşılık yanınızda çocuğunuzun fotoğrafını bulundurunuz.

Uçak ve havaalanı tavsiyeleri:
Havaalanına yurtiçi uçuşlar için yaklaşık 1 saat, yurtdışı uçuşlar için ise 2-3 saat önceden gidiniz. Bazı havaalanları çok büyüktür ve terminali ararken uçuşu kaçırma riskiniz yüksektir. Erken gittiğiniz zaman bu riski ortadan kaldırmış olursunuz. Uçuşu beklerken daha iyi vakit geçirmeniz için yanınıza gazete ve kitap alabilirsiniz veya bazı havaalanlarında bulunan bazı bankaların dinlenme localarında, garanti loca gibi ilgili bankanın kredi kartı sahibiyseniz ücretsiz servis alabilirsiniz. Yurtdışı uçuşlarda bagaj ve bilet kontrolü sırasında 15.00tl yurtdışı çıkış harcı alınmaktadır. Bu ücreti kontrol esnasında firma yetkilisine veya iş bankası havaalanı şubesine yatırabilirsiniz. Bunu için yanınızda ekstradan 15.00tl bulundurmanızda fayda vardır.

Diğer seyahat tavsiyeleri:
* Seyahate çıkmadan önce gidilecek destinasyon hakkında gerek konsolosluk, gerek internet gerekse acentalardan bilgi toplayınız.
* Gideceğiniz destinasyonla alakalı acil telefon numaralarını gitmeden edininiz.
* Seyahatinizde herhangi bir güvenilir acentayı tercih etmeniz önerilir. Çünkü acentaların yurtiçi ve uluslar arası bağlantıları, bilgileri ve deneyimleri vardır. Size ihtiyacınız olan konuda yardımcı olma ihtimalleri yüksektir.
* Seyahate çıkarken kesinlikle seyahat sigortası yaptırınız.
* Eğer gideceğiniz destinasyonda araba kiralamayı düşünüyorsanız seyahat etmeden önce gerekli girişimlerde bulununuz.Bu sizin seyahat sırasında zaman kaybetmenizi önler.
* Seyahatinizde nakit para taşımamaya ve harcamalarınızı mümkün olduğunca kredi kartıyla yapmaya dikkat ediniz. Böylelikle herhangi bir hırsızlık durumunda en az zararla kurtulmuş olursunuz.
* Tatil süresi içerisinde Herhangi bir yerde bahşiş vermek için yanınızda daima bozukluk bulundurunuz.
* Gittiğiniz ülkedeki destinasyonda kişilerin İngilizce bilmeme ihtimaline karşılık yanınızda o ülke dili ve İngilizce karşılıklı sözlük bulundurunuz.

Gemi Turları için :

Gemi Seyahati "Cruising" nasıl bir tatil şeklidir?
Gözlerinizi birkaç saniyeliğine kapatın… Yüzer bir lüks otelde hatta küçük bir şehir içinde, dünyanın en güzel denizlerine, en güzel kentlerine yolculuk ettiğinizi hayal edin. İşte cruising en kısa bu şekilde özetlenebilir. Cruise yolculuğuna katılanlar, tatillerine koca bir dünyayı sığdırır, unutulmaz anlar yaşarlar. Bavul açma-kapama derdi olmadan her gün başka bir limanda, yeni bir kentte uyanırlar. Üstelik büyüleyici bir atmosferde, her türlü konfor ve eğlence içinde dinlenirken yol alarak, eşsiz manzaraların tadını çıkartırlar.

Hem konforlu hem güvenli...
Gemilerde yolculuğunuz boyunca, güvenliğiniz için her türlü donanım mevcuttur. En son teknolojiye sahip günümüz gemileri uluslararası standartlarda inşa edilmiştir. Bu kurallar çerçevesinde, periyodik olarak tüm gemilere bakım yapılmaktadır. Ayrıca gemiler, hidrolik stabilazor adı verilen ve geminin dalgalardan sallanmasını minimuma indiren bir sisteme sahiptir. Son teknolojiye sahip yön bulma teçhizatıyla da donatılan gemiler, A.B.D.’de bulunan, dünyanın en büyük Hava Durumu Bilgisayar Sistemi’ne bağlıdır. Böylece kötü hava şartlarında, gemiler o bölgeye girmeyecek şekilde başka bir rota üzerinden giderler.

Rezervasyon
Rezervasyonunuzu yaptırmak için ofislerimizi 0256 618 25 15 arayarak gemi seyahati danışmanlarımız ile görüşebilir veya ofislerimiz ziyaret edebilirsiniz. Sizi cevaplayacak olan gemi seyahati konusundaki uzman danışmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahati en ince ayrıntılarına kadar planlayacak ve aralarından uygun olanlarını beğeninize sunacaktır. Eğer gerekli ise, uçuş ve otel rezervasyonları da tarafımızca gerçekleştirilecektir.

Ücrete neler dahildir?
Gemide tam pansiyon konaklama, sabah kahvaltıları, öğlen ve akşam yemekleri, beş çayları, gece büfeleri, kaptanın hoş geldin ve veda partisi, tüm animasyonlar, board aktiviteleri ve sportif faaliyetler, ücrete dahildir.

Kabinler ve Servis
Gemilerde kabinler genelde 4 çeşittir. Bunlar iç, dış, balkonlu ve suit olarak adlandırılmaktadır. İç kabinler geminin herhangi bir katında olup camı olmayan bir kabin çeşididir. Dış kabinler geminin en alt 3 katında yer alan cama veya lomboza sahip olan kabinlerdir. Balkonlu kabinler diğerlerine göre biraz daha büyük olup, odaya ait müstakil bir balkona sahiptir. Tüm kabinlerde fiyat odanın bulunduğu kata göre değişiklik göstermektedir. Günümüz gemilerindeki kabinler en az 4-5 yıldızlı lüks otel odalarındaki konfora sahiptir. Öyle ki istenildiğinde, odada kahvaltı hizmeti bile verilmektedir. Misafirlerin tamamı bütün aktivitelerden (restoran, bar, casino, spor, havuz, güzellik merkezi...) seçtikleri kabin göz önüne alınmaksızın eşit şartlarda yararlanabilme olanağına sahiptir.

Yaş grupları
Tüm dünya genelinde gemi seyahatine çıkan yolcuların yaş ortalaması 45 olup gemilere göre değişkenlik göstermektedir. Gemi şirketleri, gençleri de düşünerek gemilerde çok çeşitli spor ve eğlence aktiviteleri sunmaktadır. Ayrıca çocuklu aileleri düşünerek, gemilerinde profesyonel bakıcılar ve gözetmenler bulundurmaktadır. Çocuğunuz, hangi yaştan olursa olsun, yüzmekten, spor yapmaktan, oyun oynamaktan hoşlanıyor ise gemi seyahatinde çok güzel vakit geçirecektir. Siz de gönül rahatlığı ile kendi tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Gemi seyahatleri tek başına seyahat eden kimseler için de ideal bir tatil biçimidir, çünkü yeni insanlarla tanışmak son derece kolaydır. Hatta çoğu gemide yalnız seyahat edenler için özel partiler düzenlenir.


Balayı
Gemi seyahatleri, balayına çıkmak isteyen çiftler için eşi olmayan bir alternatiftir. Baş başa yemekler, güvertede gün batımında dolaşmak ve yıldızların altında dans etmek, çiftler için gemi seyahatini romantik ve unutulmaz bir tatile dönüştürmektedir. Balayı çiftleri için sunulan özel indirimler ve sürprizler hakkında dilediğiniz an bilgi alabilirsiniz.

Gemiye binerken...
1. Gemilerin yolcu kapasiteleri 800 ile 3000 kişi arasında değiştiği için, hareket saatinden en az 3 saat önce tüm yolcuların bagaj ve pasaport işlemlerine başlamak üzere limanda kesinlikle hazır olmaları gerekmektedir.
2. Limana varışta bagajlarınız gemi görevlileri tarafından teslim alınıp odalarınıza getirilecektir. (Bagajlarınıza biletlerinizin içinde verilen etiketleri takarak kabin numaralarınız yazmanız gerekmektedir) Geminin büyüklüğüne göre valizleriniz 2 ila 8 saat arası bir sürede elinize ulaşacaktır.
3. Gemiye biniş esnasında pasaportlarınız gemi tarafından alınıp gezilecek ülkelerdeki gümrük işlemleri için saklanacak ve seyahatin bitim tarihinde sizlere teslim edilecektir.
4. Gemiye ilk binişte eğer gemi şirketi tarafından check in esnasında verilmedi ise gemi resepsiyonundan gemi içindeki tüm harcamalarınızda kullanabileceğiniz özel gemi kartınızı almanız gerekmektedir. Bu kartla tüm harcamalarınız yapabileceğiniz gibi, gemi iniş binişlerinizde pasaport yerine kullanılacaktır. Bu kartı alırken yapacağınız olası harcamalarınız için bir depozit vermeniz gerekmektedir. Bunu nakit depozit veya kredi kartı olarak verebilirsiniz. Eğer nakit depozit verdiyseniz, son gün resepsiyondan harcamalarınızdan fazla kalan tutarı iade alabilirsiniz.
5. Gemilerde kalkış öncesi, olası acil bir durum için yapılması gerekenlerin anlatıldığı bir tatbikat uygulanmaktadır. Genelde kalkıştan bir saat önce yapılan bu uygulamada Kaptanın anonsundan sonra sirenler çalmaya başlayacaktır ve tüm yolcuların odalarında bulunan can yeleklerini giyerek, oda kapısının arkasında yer alan acil durum noktasına gitmeleri gerekmektedir. Gerekli bilgilendirme yapıldıktan ve katılımcı sayısı tamamlandıktan sonra tatbikat bitecektir. Tatbikat süresi yaklaşık 15 ila 30 dakika arasıdır. Katılmak zorunludur.

Resepsiyon / İnformasyon Bürosu
Resepsiyon, geminin lobby bölümündedir. 24 saat boyunca, sorularınızı ve isteklerinizi cevaplar. Kara turları hakkında bilgi vermekten traveller check işlemlerine, hatta zarf ve kartpostal ihtiyaçlarınıza kadar her konuda yardımcı olurlar.

Dil
Birçok gemide farklı ülkelerden mürettebat vardır. Böylece dil problemi minimum düzeye indirilmiştir. Hatta bir çok geminin servis personeli arasında Türk barmen, garson ve komilere rastlamak mümkündür. İngilizce, en yaygın kullanılan yabancı dildir.

Ödemeler/Kartlar
Gemilerde nakit para kullanımı yoktur. Tüm formaliteler tamamlandıktan sonra, gemide kullanacağınız, üzerinde isminizin, akşam yemek saatinizin ve masa numaranızın yazılı olduğu bir “Cruise Card” verilecektir. Bundan sonra gemideki tüm harcamalarınızı, örneğin: içecek, giyim, kuaför ve/veya alacağınız tur programlarınızı bu kart ile ödeyebilirsiniz. Nakit para veya kredi kartına yalnızca karada ihtiyacınız olacaktır. Sadece bahşişler bazı gemi şirketlerinde nakit olarak ödenmektedir

Bagaj
Yanınızda bulunan bagajlara, gemi şirketinin özel bagaj fişleri takılacaktır. Bu fişlerde, “Adınız ve soyadınız, gemi adı, gemi kalkış tarihi ve kabin numarası” gibi bilgiler yer alacaktır. Check-in işlemlerinden sonra, bagajınız bellboy’lar tarafından kabininize getirilecektir. Bagaj riski, yolcunun kendisine ait olduğu için, ek sigorta yapıp yapmama kararı size bırakılmıştır. (Sigorta ücretlerinin düşük olduğu göz önüne alınırsa, sigorta yaptırmanızı öneririz.)

Gemide giyim
Herhangi bir tatile giderken yanınıza aldığınız giysileri, gemi seyahati için de götürebilirsiniz. Yolculuğunuzu gerçekleştireceğiniz bölgenin o mevsimdeki iklimi, dışarıda giyeceğiniz giysiler üzerinde belirleyici faktör olacaktır. Gemi içinde gündüz rahat ve spor kıyafetler tercih edilmektedir, fakat restoranlarda şort ve mayolara izin verilmemektedir. Formal gecelerde spor kıyafetler yerini erkeklerde takım elbiseye, bayanlarda da şık elbiselere, hatta birtakım özel gecelerde erkeklerde smokine, bayanlarda ise tuvalete bırakmaktadır. Ancak özel gecelerin sayısı genelde bir veya ikiyi geçmez.

Aktiviteler
Yüzen lüks otellere benzetebileceğimiz gemilerde, eğlence ve dinlence anlayışınıza uygun her türlü konfor ve aktiviteyi bulabilirsiniz. Gündüz havuzda güneşin tadını çıkarabilir ve sportif aktivitelerden (buz pateni, tırmanma duvarı, voleybol, basketbol ve golf sahaları, fitness, aerobik...)* faydalanabilirsiniz. Sessiz bir ortamda bulunmak isterseniz güvertede bir yürüyüş yapıp tertemiz havayı içinize çekebilir, wellness centerlar’ın (güzellik salonları**, masajlar**, Aqua ya da Thalasso terapi’ler**) sınırsız olanaklarından yararlanabilir ya da oturma salonları ve kütüphaneyi ziyaret edebilirsiniz. Dünyaca ünlü şeflerin hazırladığı akşam yemeğinden sonra gece kulüplerine, casinoya, kabare showlara, dans yarışmalarına, kokteyllere, partilere, sinema ve konserlere ücretsiz olarak katılabilirsiniz. Bütün bunlara ilaveten rotanızda bulunan liman şehirlerinin, koyların ve her an karşınıza çıkabilecek farklı manzaraların mutlaka tadını çıkarmanızı öneririz.

* Sunulan sportif faaliyetler, gemiden gemiye farklılık göstermektedir.

** Güzellik salonu, masaj ya da terapiler ayrıca ücrete tabidir.

Yemek
Geminizde yemekler dünyaca ünlü aşçılar tarafından hazırlanmaktadır. Kahvaltıdan gece büfesine kadar, tüm restoranlarda her türlü damak zevkine hitap eden; Fransız, İtalyan, Uzakdoğu, Akdeniz ve diğer dünya mutfaklarından lezzetlerin sunulduğu, her gün ayrı seçenekleri olan menüler ve muhteşem açık büfeler mevcuttur. Bir çok gemide, 24 saat kabin servisi vardır. Gemi seyahatlerinde ayrıca farklı bir unsur olarak, akşam yemeklerinizde iki tür oturum (main-18.00 veya 18:30 ve second-20:00 veya 20.30) seçenek olarak size sunulmakta ya da hiçbir kısıtlama olmayan Freestyle Cruising diye adlandırılan seçenek bulunmaktadır.

* Ayrıca, restoranlar menülerinde şeker hastaları için özel “diabetic” yemekler de bulundurmaktadır.

* Akşam yemeğinin oturumlu ya da serbest olma özelliği gemiden gemiye farklılık göstermektedir.


Kara turları
Gemi firması tarafından uğranılan limanlarda düzenlenen geziler ekstra ücrete tabi olup, yoğun talep göz önünde bulundurulduğunda yolcuların ilk geceden karar verip kayıt yaptırması tavsiye edilir. Türkiye’den rehber eşliğinde organize edilen turlarda da hizmet kalitesinin yüksek olması için katılmak istediğiniz turları rehberinize ilk günden bildirmeniz rica olunur. Fiyat avantajından ve turlarda Türkçe anlatımından istifade edebilmeniz için rehberinizin organize ettiği turlara katılmanızı tavsiye ederiz. Rehbersiz bir şehir turu yapabilmeniz de mümkün. Karada katılabileceğiniz aktiviteler çok çeşitlidir. Alışverişe çıkabilir, tarihi eserleri ziyaret edebilir, nehirlerde rafting yapabilir, piramitlere tırmanabilir, sportif aktivitelerden yararlanabilirsiniz. Dünyanın en güzel plaj ve kumsallarında, güneşin ve el değmemiş turkuaz denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Günlük program
Gemideki tüm aktiviteleri ve gemi dışındaki gezileri her gün için detaylı anlatan programlar,
her akşam kabinlere dağıtılmaktadır.

Fotoğraf
Tüm önemli etkinliklerde, turlarda ve dilediğiniz özel kutlamalarda geminin kendi profesyonel fotoğrafçısı sizlere hizmet vermektedir. Tüm fotoğraflar ertesi gün geminin fotoğraf galerisinde sergilenmektedir.

Güncel haberler
Gemideyken, dünyada neler olduğunu öğrenebilmeniz için, gemi içinde her gün bir bülten dağıtılır. Bu bülten, çeşitli gazete ve yayın kuruluşlarından temin edilen haberlerin özetinden oluşturulur. (İngilizce veya İspanyolca)

Engelli kabini
Engelli konuklarımız için gemilerde özel kabinler mevcuttur. Gerekli ve hizmet donanım sağlanmıştır.

Sigara
Gemilerdeki kapalı genel alanlarda sigara içmek söz konusu değildir. Ancak sigara içenler için gemilerin bazı bölümlerinde sigaraya izin verilmektedir. (Kumarhane, Sigara odası gibi)

Telefon & Faks & İnternet
Gemideyken uydu üzerinden istediğiniz her yeri arayabilirsiniz. Bütün gemilerde internet erişimi mevcuttur. Faks gönderebilir ve alabilirsiniz. Kabininizde olmadığınız süre zarfında ise size ulaşmak isteyenler telefonunuza mesaj bırakabilirler. Bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak seyahat esnasında telefon ve faks numaraları değişebilir. Bu nedenle tanıdıklarınıza telefon numarası bırakmanız gerekiyor ise, seyahate çıkmadan önce bu numaraları bizden öğrenebilirsiniz.

Elektrik
Gemilerdeki elektrik prizleri, 220 / 110 Volt elektriğe uyumlu aletler için öngörülmüştür. Ancak yanınızda, özel seyahat adaptörü bulundurmanızda da fayda vardır.

Doktor
Gemilerde, doktor ve hemşirelerden kurulu sağlık ekibiyle beraber, gerekli tıbbi donanım bulunmaktadır. Bir rahatsızlık söz konusu olduğunda, sağlık ekibinin ücreti, yolcu tarafından ayrıca ödenir. Mevcut bir rahatsızlığınızdan dolayı doktor gözetimine ihtiyacınız varsa, kendi doktorunuzdan alacağınız İngilizce bir açıklamayı beraberinizde götürmenizi öneririz.

Hamilelik
Bir çok cruise şirketi, hamileliğin üçüncü trimesterine girmiş ya da seyahati süresi içinde girecek olan yolcuları kabul etmemektedir.

Bahşiş
Servis ve kabin personeline verilen bahşişler, onların gelirlerinin büyük bir bölümüdür. Ortalama kişi başı 10$ günlük olarak toplanır. Bazı Cruise’larda bahşişler paket fiyatına dahil edilmiştir.

Gerekli evraklar
Aşağıda belirtilen dökümanları yanınızda taşımanızı tavsiye ederiz. Lütfen bavulunuza koymayınız:

En az 6 ay geçerli pasaport (Vizenizin olmasına dikkat ediniz).
Uçak biletleri ve seyahat programı.
Gemi bileti veya voucherlar (Hizmet kuponları).
Kredi kartları (American Express, Visa, EC/Mastercard veya Diners gibi...).
Seyahat paketine dahil ise, otel ve transfer belgeleri.
Bavulunuza ev adresi ve/veya kalacağınız otelin adresi yazılı olan bir etiket yapıştırın.
Gemi etiketlerini, gemiye bineceğiniz gün bavulunuza yapıştırmanızı tavsiye ederiz.
Ayrıca pasaportunuzun önemli sayfalarının fotokopilerini almanızı ve bunları pasaporttan ayrı saklamanızı öneririz

Türk Vatandaşları için önemli vize hazırlıkları ve süreler
İstediğiniz seyahate çıkabilmeniz, çoğu kez gerekli olan vizelere bağlı olabiliyor. Örneğin bazı ülkeler “multiple vize” yani çoklu giriş çıkış olanağı sağlayan bir vize şeklini istiyor. Bu gibi vize detayları hakkında, seyahatinizi seçmeden önce lütfen uzmanlarımızdan bilgi alın. Ancak, vize işlemlerine, hareket tarihinden en az iki ay önce başlanmasını tavsiye ederiz. Estamos Travel vize işlemlerinizde size yardımcı olarak hizmet vermekle birlikte bu konuda hiçbir sorumluluk taşımamaktadır.

Telif Hakkı © 2006 Estamos Travel Ada Rota Turizm Seyahat Ltd.

Tasarım & Programlama: Projeweb

Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz. Aksi durumda yasal işlemlere tarafımızdan başvurulacaktır.