Language : English


 


Santorini
Otelleri
Santorini Hotels, Hotels in Santorini

 

Santorini Deluxe Otelleri Santorini A Kategori Otelleri
ANDROMEDA SUITES DE LUXE -Imerovigli
ANDRONIS SUITES DE LUXE HOTEL - Oia
COSMOPOLITAN SUITES DE LUXE - Fira KATIKIES DE LUXE HOTEL - Oia
KIRINI DE LUXE HOTEL - Oia

 

ARESSANA HOTEL - Fira
ASTRA SUITES - Imerovigli
ATHINA SUITES - Fira
ATRINA HOUSES - Oia
BELVEDERE SUITES - Firostefani
CANAVES OIA HOTEL & SUITES - Oia
DANA VILLAS - Fira
EL GRECO HOTEL - Fira
ENIGMA SUITES - Fira
ESPERAS HOTEL - Oia
FANARI VILLAS - Oia

HOMERIC POEMS HOTEL - Firostefani
LOUCAS HOTEL - Fira
NIKOS VILLAS - Oia
PEGASSUS SUITES - Imerovigli
PERIVOLAS TRADITONAL HOUSES - Oia
PORTO FIRA SUITES - Fira
SANTORINI GRACE HOTEL - Imerovigli
STRASS RESIDENCE - Firostefani
VALLAIS VILLAS - Imerovigli
Santorini B Kategori Otelleri
DREAM ISLAND - Fira
EFTERPI VILLAS - Firostefani
KAVALARI HOTEL - Fira
MILL HOUSES HOTEL - Firosterfani

 

 

Santorini Adası hakkında :

Santorini; Yunanistan’a bağlı olan turistik bir volkanik ada. Yunan adaları denince akla gelen ilk mavi kubbeli beyaz yapıların olduğu resim kareleri burada bulunuyor. Üstteki  resim adaya çıkar çıkmaz göreceğiniz manzaranın sadece küçük bir parçası, tek kelimeyle muhteşem bir manzara her köşede size bekliyor.

Milattan önce ikinci yüzyılda gerçekleşen bir volkanik patlama sonucu oluşuyor Santorini, bu yüzden uzaydan bakıldığında ortada sanki bir yıldız ve etrafında hilal şeklinde bir ay var; yerleşim bu ay diyebileceğimiz kısımda bulunuyor. Adada en son 1956 yılında çok büyük bir deprem yaşanmış ve heryer yerlebir olmuş, şuanki ada yapıları bu tarihten sonra oluşturulmuş.

Adanın merkezi yerden 270m yukarıda olduğu için yukarıya çıkmakta iki seçeneğiniz var; biri eşşekler ile diğeri teleferik ile. Bizim önerimiz teleferik ile çıkıp, eşşekle inmeniz ama teleferik sırası çok uzunsa yürüyerek de çıkmayı tercih edebilirsiniz. Çıktığınız andan itibaren her noktada fotoğraf çekmek istiyorsunuz, ama en güzel fotoğraflar için Oia’ya gitmelisiniz. Ama öncelikle merkezden başlayayım anlatmaya.

İlk çıktığınız nokta Santori’nin merkezi olan Fira; burada kısa bir şehir turu yaparak hepsi deniz manzarasına sahip cafelerden birinde soluklanabilirsiniz. Eğer zamanınız darsa vakit kaybetmeden Santorini’nin en güzel sokağına gitmemiz lazım; Agiou Mina. Bu sokak size güneyde bulunan Agiou Mina kilisesine ulaştıracak, beyaz çan kulesi ve mavi kubbesiyle bu binayı fotoğraflamak çok keyifli olacaktır.

İkinci olarak buradan bir taksiyle veya motor kiralayarak Oia’ya ulaşabilirsiniz. Burada birçok otel oldukça özel olarak tasarlanmış durumda, tüm Ege ayaklarınızın altında. Üstte  bu otellerden bir kareyi görüyorsunuz.Denize girmek isterseniz de adanın arka bölümünde siyah kumlu plajları tercih edebilirsiniz.


 

 

Telif Hakkı © 2006 Estamos Travel Ada Rota Turizm Seyahat Ltd.

Tasarım & Programlama: Projeweb

Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz. Aksi durumda yasal işlemlere tarafımızdan başvurulacaktır.