Language : English


 

 


2018 Sakız
Adası Feribot Bileti
Chios Ferry Boat


Çeşme - Sakız Adası Feribot Bileti


 

TÜRK FERİBOTU SEFERLERİ VE ÜCRETLERİ

 

KİŞİ BAŞI Bilet Fiyatları:

Tek yön bilet

Gidiş - Dönüş Bileti (Aynı gün/farklı gün )

Yetişkin

20 €

25 €

0-6 yaş arası çocuklar

2

2€

6-10 yaş arası çocuklar

10 €

15 €

 

 

--------------------------------------

HIZLI KATAMARAN - SEFER GÜNLERİNİ SORUNUZ

 

KİŞİ BAŞI Bilet Fiyatları:

Tek yön bilet

Gidiş - Dönüş Bileti (Aynı gün )

Yetişkin

23€ +2€

28€ + 2€

0-4 yaş arası çocuklar

2

2

5-10 yaş arası çocuklar

15€ +2€

15€ +2€

 

Hareket Yeri : ÇEŞME LİMANI
Varış : CHIOS LİMANI
Liman vergileri dahildir.
Sefer gün ve saatlerimizi lütfen sorunuz

 

 

 

YUNAN FERİBOTU SAN NİCOLAS
HAREKET SAATLERİ VE  ÜCRET:

 

KİŞİ BAŞI Bilet Fiyatları:

Tek yön bilet

Gidiş - Dönüş Bileti (Açık dönüş)

Yetişkin

   

0-5 yaş arası çocuklar

   

6-10 yaş arası çocuklar

   

 

TÜRK FERİBOTU ARAÇ TAŞIMA  FİYATLARI

ARAÇ

Tek Yön

Gidiş – Dönüş

MOTOSİKLET

25 € 40 €

OTOMOBİL

55 € 70 €

JEEP

55 € 70 €

KARAVAN

125 € 150 €

KAMYONET

125 € 150 €

MİNİBÜS

225 € 250 €

 

Tatiliniz İçin Küçük Öneriler

Tatiller
İş tatillleri, Yeni Yıl Günü (1 Ocak), Epiphany (6 Ocak), Üçüncü Pazar için Oruç (Mart, günü değişebilliyor), Yunan Bağımsızlık Günü (25 Mart), Kutsal Cuma, Paskalya Pazarı ve Paskalya Pazartesisi ( Nisan - Mayıs, günü değişken), İşçi Bayramı (1 Mayıs), Kutsal Ruh Günü (28 Ekim), Azize Marcella Günü Yerel Tatili (22 Temmuz), Hz.Meryem’in göğe yükselişi (15 Ağustos), Ochi Günü (28 Ekim), Yerel Bağımsızlık Günü (11 Kasım), Noel günü (25 Aralık) ve Boks Günü (26 aralık).

Saat
Yunanistan Greenwich meridyenine göre ayarlanan milletlerarası saat ayarının (GMT) 2 saat ilerisinde ya da Londra’nın 2 saat ilerisinde, New York’un 7 saat ilerisinde, Tokyo’nun 7 saat ilerisinde ve Buenos Aires’in 6 saat ilerisindedir. Yunanistanın gün ışığından faydalanma zamanı Mart’tan Eylül’e, GMT’nin 3 saat ilerisinde ayarlamaktadır.

Elektrik
Elektrik akımı 220 volt, 50 Hz AC; prizlerin 2 deliği vardır. Yurtdışından gelen kendi küçük elektrikli aletlerini kullanmak isteyen ziyaretçiler yanlarında bir adaptör ya da çevirici getirebilirler.

Ağırlık & Ölçüler
Metrik sistem ülkenin her yerinde standarttır. Coğrafik aralıklar kilometre cinsinden ölçülmektedir. Akışkanlar (su, alkollü içecekler) ağırlıktan ziyade ölçekli olarak (litre) satılmaktadır.

Bahşiş Verme
Restoran hesabının içine yüzde 15’lik servis ücreti eklenmiş olsa da yüzde 5 de servisi yapan kişi için eklemek ve tabakları temizleyen için birkaç bozukluk bırakmak gelenektir. İnsanalrın çoğu taksi ücretinin üzerine en az yarım Euro da şoför için eklemektedir.

Çamaşırhaneler
Yunanca’da Plindiria olarak geçen, şehirlerde çok kullanılmaya başlanmıştır, bazen gözetimli yıkama servisi de yıkama ve kurulama başına 4,5-5,5 Euro2dan az olmamak üzere mümkündür.

Sakız Adasındaki Restoranlar ve Tavernalar
Dışarıda Yemek Için Genel Bilgi

Sakız Adasında dışarıda yemek yemek ve tipik Yunan yemeklerinin tadını çıkarmak için birçok seçenek bulunmaktadır. Yani birçok restoranı taverna ve dönerci bulabilirsiniz. Tüm bu yerlerde bahşiş hesabın içine dahil edilir. Yine de hesabın yüzde beşini masaya bahşiş olarak bırakma adettir. Ayrıca yemeğinizi seçerken aldığınız menünün tüm yemek isimleri ile birlikte yemek fiyatlarını da içerdiğinden emin olun. Yunan yasalarına göre bu zorunludur, fakat birkaç vakada bunun gereksizliği gözlenmiştir.

Sakız Adasında ayrıca kahve, şarap ya da buzlu çay gibi bazı içecekelerin yanında ücretsiz su servisi olağandır. İsterseniz, ücretsiz bir yenileme alabilirsiniz.

Sakız Adası Restoranlar ve tavernalar

Bir yunan restoranı ile tavernası arasındaki ana fark yemeklerin sunuluş biçimidir. Bir restoranda her bir misafir büyük bir tabakta servis edilen bir yemek seçer. Aksine, bir tavernada masanın ortasına diğerleri ile paylaşacağınız çok çeşitli mezeler konur. Böylece herkes gözde yemeğine ulaşabilir.

Sizlere tipik Yunan yemekleri olan Yunan salatası, Saganaki, Souylaki ve Moussaka (Musakka) yanında tüm Ege adalarında olduğu gibi Sakız Adasının çok çeşitli balığı da sunulacaktır.

Sakız Adasının rıhtımında olduğu gibi genellikle turistik bölgelerde restoranlar bulabilirsiniz. Fakat şehir merkezinin dışında bulunan küçük sokaklarda da tipik Yunan yemek sitilini sürdüren tavernalar da bulunmaktadır. Birçok Yunanlının gittiği restoran ya da tavernaları ziyaret etmeniz önerilir.

Yunanistanda çok geç saatlerde buluşup bir tavernada yemeğe çıkmak olağandır. Dışarıda yemek yemek Yunan kültürünün bir parçasıdır ve Yunanlılar için yemek kadar bir araya gelmenin keyfini çıkarmak da önemlidir. Hikayeler anlatmak ve sadece gülmek Yunan yeme alışkanlığının bir parçasıdır ve bu sebeple bir tavernaya gitmek birkaç saat alabilir.

Döner-Yemeği

Özellikle Sakız Adası merkezinde neredeyse her sokağın köşesinde dönerciler bulunmaktadır. Buralar Yunanlılar tafafından günün her saatinde ziyaret edilir. Döner servisleri çeşitlendirilmiş olup elbette salata, diğer Yunan atıştırmalıkları ve Souylaki spits (Çöp şiş).

Sakız Adası Spesyalleri

Sakız Adası sakız yetiştiriciliği ve onun diğer ürünleri ile meşhurdur. Diğer sakız ürünleri arasında, Sakız Adası Yunan halkı arasında sakız tatlıları ile ünlüdür.

Ayrıca, “chian” ismindeki kaşık tatlısını denemelisiniz. Kaşık tatlıları üzüm, elma, kiraz ve narenciyeden yapılmak olup meyvelere tatlı bir tat katan bir şurup ile servis edilir.

 


 

Telif Hakkı © 2006 Estamos Travel Ada Rota Turizm Seyahat Ltd.

Tasarım & Programlama: Projeweb

Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz. Aksi durumda yasal işlemlere tarafımızdan başvurulacaktır.