Language : English


SAKIZ ADASI BALAYI TURU 2017
5 GECE - 6 GÜN

Gün 1 ÇEŞME-SAKIZ
Sabah ya da akşamüstü feribot tercihinize göre Çeşme Limanı’nda pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Sakız Adası'na hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuğundan sonra Sakız Limanı’na varış ve otelinize transfer Tüm gün serbest zaman. Geceleme Sakız'da.
Sakız Adası güzel plajlarla doludur ve görülmeye değer birçok yere sahiptir, köyler, manastırlar vb. Müzeleri ve Koraes Kütüphanesini ziyaret etmek bölgenin kültürünü ve tarihini keşfetmenin en mükemmel yoludur. Sizlere tipik Yunan yemekleri olan Yunan salatası, Saganaki, Souylaki ve Moussaka (Musakka) yanında tüm Ege adalarında olduğu gibi Sakız Adasının çok çeşitli balıklarını tadmanızı öneriyoruz.

Gün 2 SAKIZ
Sabah kahvaltısının ardından tüm gün Sakız'da serbest zaman. Geceleme; Sakız’da.
Bazı plajlar Sakız Adası şehrine yakın konumlanmıştır: Karfas, Mega Limnionas, Aghia Fotia, Afanis Beach, Lo Beach ve Daskalopetra. Adanın Batı yakasında yer alan plajlar, Elinta, Tigani, Metoxi, Managros, Limnos ve Agia Markeladır. Diğer plajlar Adanın güney tarafında konumlanmıştır. Bunların en ünlüleri Komi, Mavra Volia, Vroulidia, Karida ve Kato Phana’dır. Ayrıca, Nagos’un ve Sakız Adasının kuzey-doğu tarafının kristal sularında yüzmek için ziyarete değerdir.

Gün 3 SAKIZ
Sabah kahvaltısının ardından tüm gün Sakız'da serbest zaman. Geceleme; Sakız’da.
Sakız Adasının merkezinde bulunan granit bir kayanın üstüne inşa edilmiş Anavatos köyün ün güzelliğini keşfedmeye değerdir.. Güneyde ünlü Ortaçağ köyleri olan Pirgi, Mesta ve Olympi konumlanmıştır. Bu köyler korsanların korkusu sebebi ile kale gibi insa edilmiş olup Ortaçağ mimarisini çağlar boyunca taşımışlardır ve ziyaretçiler kendilerini o çağlarda hissetmektedirler. Pyrgi ayrıca evlerinin dış duvarlarında bulunan siyah-beyaz geometrik desenlerle meşhurdur. "xysta" (evleri boyama tarzlarına verlen isim) ziyaretçileri büyülemektedir.

Gün 4 SAKIZ
Sabah kahvaltısının ardından tüm gün Sakız'da serbest zaman. Geceleme; Sakız’da.
Sakız Adasının 16 km kuzeybatısında ziyaretçiler resmedilmeye değer Lagada köyünü bulacaklardır. Lagada, antik Koila ve Kidianda yerleşkelerinden gelmekte olan bir köydür.Bölgeye yapılan sürekli saldırılardan dolayı buranın sakinleri genel olarak deniz tüccarı ve balıkçıdır.Bugünün Lagada'sında ziyaretçiler denize nazır restoran ve tavernalarda geleneksel deniz ürünlerinin ve mezelerin tadını çıkarabilir.

Gün 5 SAKIZ
Sabah kahvaltısının ardından tüm gün Sakız'da serbest zaman. Geceleme; Sakız’da.
Mesta,Bizans Döneminden kalma mükemmel bir şekilde okrunmuş bir köy-kaledir. Merkezin 35 Km güneyinde bulunmuştur. Kale-köy, sizleri çok az değişmişliği ile yüzyıllar öncesine götürmektedir. Evler birbirine çok sıkı dizilmiş böylece yakın ve sıkı bir form gibi görünmektedirler. Sokaklar kaldırım taşlı ve dardır. Bu tip hisarlar, dört köşeli yapı, korsanların ve Türklerin olası saldırılarından korunmak için ve elbette sakız çalılarının daha iyi ekimi içindi. Küçük, ağaçsız ve denizden uzakta bir vadide uzanmaktadır. Gri evler köyün içinde sadece iç duvalara bakan kapı ve pencerelere sahiptir. Dış duvarlar köşelerinde, iki üç noktada, küçük kuleler bulunan bitişik siperler içermektedir. Her ortaçağ köyünün ortasında sakinlerin herhangi bir saldırı sırasında hareket edebilir bir köprü ile sığındığı koruma kulesi yükselmektedir.

Gün 6 SAKIZ- ÇEŞME
Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Saat 16:30’da otelinizde buluşma ve limana transfer. Gerekli işlemlerin ardından Çeşme Limanı'na hareket. 1 saatlik yolculuk sonrasında Çeşme’ye varış.
 

 

 

 

 

 

 

DAHİL OLAN HİZMETLER

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Çeşme-Sakız-Çeşme feribot bilet
( hızlı kamaran farkı +6€ /tek yön )

* Vize

* 5 gece seçilen otelde (oda + kahvaltı )konaklama

* Rehberlik (ada turunda rehberlik hizmetimiz vardır )

* Liman-otel-liman transferi

* Öğle ve akşam yemekleri

* Liman vergileri

* Yurtdışı çıkış harcı 15 TL.

*TURSAB Zorunlu Paket sigortası

 

 

Paket

4* Chandris Otel -Merkez

17 Nisan - 22 Haziran  

11 - 30 Eylül 

21 Ağustos -31 Agustos

23 Haziran – 20 Ağustos

01 - 10 Eylül

2 Kişilik standart odada kişi başı

274€

364€

370€

2 kişilik liman manzaralı odada kişi başı

315€

405€

415€

 

Paket

4* Grecian Castle Otel- Merkezden 1km uzakta  *

01-12 Nisan

 Ekim

19 Nisan – 30 Haz

18 – 30 Eylül

1 – 16 Temmuz

21 Ağus - 17 Eylül

13-18 Nisan

17 Tem. -20 Ağustos

2 kişilik superior balkonlu odada kişi başı

235€

270€

314€

350€

 

Paket

4* Seaview Resort & SPA Otel – Karfas plajı

  19 Nisan -31 Mayıs

01-15 Ekim

01-30 Haziran

18 - 30 Eylül

01-16 Temmuz

21 Ağustos-17 Eylül

17 Temmuz-

20 Ağustos

2 Kişilik superior bahçe manzaralı studioda kişibaşı

225€

260€

300€

345€

2 kişilik superior deniz manzaralı odada kişi başı

247€

289€

329€

375€


 

Paket

4* Golden Sand Hotel – Karfas plajı

20 Nisan -31 Mayıs  

 01-20 Ekim

01 Haziran -  8 Temmuz

10 - 30 Eylül

09 - 22 Temmuz

26 Ağustos -9 Eylül

22 Temmuz -

25 Ağustos

2 kişilik deniz manzaralı odada kişi başı

204€

249€

289€

320€

 

Paket

4* Agean Dream Otel – Karfas plajı

20 Nisan -31 Mayıs

01-20 Ekim

01 Haziran-08 Temmuz                

10 Eylül-30 Haziran

09-21 Temmuz

26 Ağustos-09 Eylül

22 Temmuz-

25 Ağustos

2 Odalı kısmi deniz  manzaralı odada kişi başı

209€

249€

285€

315€

2 Odalı  deniz  manzaralı odada kişi başı

219€

259€

294€

329€

 

TURA AİT BİLGİLER

Fiyatlar Euro bazındadır. Türk Lirası fiyatlar ödemenin gerçekleştiği gün geçerli olan döviz kurlarına bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Yukarıda yazan fiyatlar, iki kişilik odada kişibaşı konaklama halinde geçerli fiyatlar olup single (tek kişi) konaklama için fark uygulanacaktır.

Yunanistan lacivert pasaport için Schengen vizesi uygulamaktadır, en az 6 ay geçerli pasaportunuz ile birlikte vize evraklarını web sitemizden görebilirsiniz. YEŞİL PASAPORT için vize gerekmemektedir.

Pasaportunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti giriş damgası olanların Yunanistan’a girişine izin verilmemektedir. Böyle bir durumda oluşacak iptalden acentamız sorumlu tutulamaz.

Lütfen feribot saatlerinden 1 saat önce pasaport ve gümrük işlemleri için limanda olunuz.

Feribot saati değişikliklerinden veya iptallerinden acentamız sorumlu değildir. *Kötü hava ve deniz şartları sebebiyle seferler iptal edilebilir. Bu iptallerden doğabilecek ulaşım, konaklama ve yiyecek giderleri de dahil olmak üzere hiçbir masraf veya olumsuzluğun sorumluluğu şirketimize ait değildir.

Programımız sadece feribot bileti + otel rezervasyonu şeklinde münferit olup herhangi bir rehberlik hizmeti içermemektedir.

TL ödemelerinde ödeme günündeki Merkez Bankası euro satış kuru dikkate alınır.

Kredi kartına taksit imkanı – sorunuz..

 YUNAN ADALARI TURLARINDA REZERVASYON ŞARTLARI
Rezervasyonun kesinleşmesi için tur bedelinin tamamının ödenmesi ya da kredi kartı sözleşmesinin imzalanmış olması gerekmektedir. İşlemler tur hareketinden 1 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır.
Rezervasyon bilgilerinizin tamamının alınması ve ödeme işleminin yapılmasının ardından rezervasyon sahibine konfirme maili gönderilir. Konfirme maili tarafınıza ulaşmamışsa rezervasyon işleminizin tamamlanmamış demektir.
Rezervasyon iptal şartları
Tur hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar rezervasyonunuzu herhangi bir kesintiye maruz kalmadan iptal edebilirsiniz. İptali halinde (kredi kartı ödemeleri için) sadece banka komisyon oranları kesintisi ile iade yapılır.
Tur tarihindeki yapılacak olan rezervasyon iptali halinde tüm ödeme yanar, iade yapılmaz.
Acentamız geziye katılanlara otel, konaklama ve diğer hizmetlerle ilgili olarak aracılık hizmeti vermektedir. Program regular uçak ve feribot seferlerine göre hazırlanmış olup bu seferlerdeki aksama, gecikme vb. problemlerden acentamız sorumlu tutulamaz. Doğal afetlere bağlı feribot sefer iptallerinde otel iptal şartları geçerli olup, geri iade otel şartnamesine göre değişiklik göstermektedir.
Yolcunun gezi sırasında kullandığı eşyaların her türlü kaybından, hasara uğraması ya da unutulmasından kendisi sorumludur. Acentamız bu konuda sorumluluk kabul etmez.
Tura rezervasyon yaptıran herkes rezervasyon şartlarını kabul etmiş sayılır.
Yukarıdaki Otellerde yer olmadığı takdirde benzeri oteller verilebilir ve bu durumda fiyat değişebilir.
*Yunan Hükümeti Yunan Adaları feribotları hava şartlarındaki değişiklikleri ’’Force Major’’ durum olarak kabul etmekte ve feribot saatlerinde değişiklik ya da iptal yapabilmektedir. Force Major durumlardaki gerçekleşmeyen ulaşımdan acentamız sorumlu değildir. Ulaşımdaki gecikmelere ve iptallere bağlı olarak konaklama tesisine ulaşamama durumlarında otel ’’ no show ‘‘ uygulayacaktır. Yolcunun ve acentamizin bu durumda herhangi bir tazminat talep hakkı yoktur. Program akışını sağlayabilmek için yapılacak yeni konaklama rezervasyonu için ekstra ücret yolcu tarafından karşılanacaktır.

 

Telif Hakkı © 2006 Estamos Travel Ada Rota Turizm Seyahat Ltd.

Tasarım & Programlama: Projeweb

Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz. Aksi durumda yasal işlemlere tarafımızdan başvurulacaktır.