Language : English

Yunan Adaları Turları

 

 ÇEŞME Çıkışlı SAKIZ – MİDİLLİ TURU 2017

Çeşme çıkışlı feribot ile Sakız 1 gece Midilli 1 gece Turu
12 Haziran –Eylül

Gün 1 Cuma ÇEŞME-SAKIZ
Sabah 09:30 ‘da Çeşme Limanı’nda pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Sakız Adası'na hareket. Yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuk sonrasında Sakız Limanı’na varış, limanda gümrük işlemleri sonrasında otelinize yerleşme. Geceleme Sakız otelinizde.
Sakız Adasının merkezinde bulunan granit bir kayanın üstüne inşa edilmiş Anavatos köyün ün güzelliğini keşfedmeye değerdir.. Güneyde ünlü Ortaçağ köyleri olan Pirgi, Mesta ve Olympi konumlanmıştır. Bu köyler korsanların korkusu sebebi ile kale gibi insa edilmiş olup Ortaçağ mimarisini çağlar boyunca taşımışlardır ve ziyaretçiler kendilerini o çağlarda hissetmektedirler. Pyrgi ayrıca evlerinin dış duvarlarında bulunan siyah-beyaz geometrik desenlerle meşhurdur. "xysta" (evleri boyama tarzlarına verlen isim) ziyaretçileri büyülemektedir. Dünyanın başka hiçbir yerinde yetişmeyen damla sakızın 1001 ürünü çarşılarda satılmaktadır. Alışveriş yapmasınız da gezmek çok keyifli.

Gün 2 Cumartesi SAKIZ - MİDİLLİ
Sabah kahvaltısının ardından saat 07:30 da hareket edecek olan Sakız – Midilli feribotu için saat 07:00 ‘de limanda olunuz. Saat 07:30’da Midilli’ye hareket ve saat 10:10‘da Midilli Limanı’na varış, limanda gümrük işlemleri sonrasında otelinize yerleşme. Geceleme Midilli otelinizde.
Midilli Adası oldukça renklidir. Ziyaretçiye her tip eğlence şeklini sunmaktadır. Ayrıca özgün balıkçı limanlarında aromalı yerli zeytin yağı ve dünyaca ünlü Midilli Uzosu eşliğinde mükemmel ada mezelerini keşfetme imkanınız da olacaktır. Ada mutfağının en önemli malzemesi hafif kokulu zeytinyağı, taze balık, ıstakoz, ahtapot, tuzlama sardalya balığı, otlaktan beslenen hayvanların sütünden yapılan yoğurt, yağ ve lor peyniri, badem ezmesi, helva, uzo ve zengin mezeler. Doğal malzeme ile yapılmış ev yemeklerini adanın her yerinde bulabilirsiniz. İçi doldurulmuş kuzu fırın, mevsiminde kerevizli ayvalı dana eti, sarımsaklı domatesli kefal pilakisi Midilli’nin geleneksel yemeklerindendir.

Gün 3 Pazar MİDİLLİ - SAKIZ- ÇEŞME
Sabah kahvaltısının ardından saat 08:45 de hareket edecek olan Midilli -Sakız feribotu için saat 08:15’de limanda olunuz. Saat 11:20’de Sakız Limanı’na varış. Akşamüstü saat 18:00’de Sakız Çeşme feribotuna kadar serbest zaman saat 17:30’da limanda olunuz. Saat 18:00 feribotu ile Çeşme Limanı'na hareket, yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonrasında Çeşme’ye varış. Estamos Travel hizmetleri sonu.

Cuma günü için dilerseniz ekstra olarak aşağıdaki turumuza katılabilirsiniz.

GÜNEY ADA TURU
Rehberimizin belirlediği saatte Chios liman ofisimizin önünden otobüsle ada turu için hareket .
Gezilecek yerler :
Armolia (seramik köyü)
Mastichoria (Sakız ağaçlarının bulunduğu bölge)
Mesta (Antik Labirent Köy) – ( yemek molası )
Pirgi köyü(geometrik şekilli duvar süsleri olan köy)
Tur bitiminde limana bırakış

KİŞİ BAŞI : 20 Euro
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Sakız Adasındaki Tur Boyunca Ulasım ve Türkçe Rehberlik Hizmeti

 

 

 

  

 

 

  

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Çeşme-Sakız-Çeşme gidiş dönüş feribot bilet

* Vize

* 1 gece Midilli’de seçilen otelde konaklama

* Yurtdışı çıkış harcı 15 TL.

* 1 gece Sakız’da seçilen otelde konaklama

* Öğle,akşam  yemekleri

* 2 sabah kahvaltısı

* Rehberlik

*Sakız- Midilli-Sakız gidiş dönüş ekonomi tip feribot bileti (koltuk numarasız)

* Liman-otel-liman transferi

*Türsab Zorunlu paket sigortası

 

 

Tur Paket Fiyatı

2* Diana konaklama  +

3* Lesvion Otel  

12-30  Haziran

Temmuz – Ağustos-                   01-11 Eylül

2 Kişilik odada kişi başı

154€

160€

3 kişilik odada kişi başı

140€

146€

 

Tur Paket Fiyatı

 4* Chandris Otel +

3* Lesvion Otel   

12-22  Haziran

11-30 Eylül

23 Haziran  - 10 Eylül

2 Kişilik odada kişi başı

165€

185€

3 kişilik odada kişi başı

152€

165€

  

Tur Paket Fiyatı

4* Chandris Otel +

4* Bluesea Otel

15 - 22 Haziran

23 Haziran  - 15 Eylül

2 Kişilik odada kişi başı

179€

200€

3 kişilik odada kişi başı

164€

179€

 

Tur Paket Fiyatı

4* Chandris Otel +

 4* Theofilos Otel 

12 - 22Haziran

23 Haziran  - 15 Eylül

2 Kişilik odada kişi başı

190€

210€

3 kişilik odada kişi başı

172€

186€

 

TURA AİT BİLGİLER

Fiyatlar Euro bazındadır. Türk Lirası fiyatlar ödemenin gerçekleştiği gün geçerli olan döviz kurlarına bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Yukarıda yazan fiyatlar, iki kişilik odada kişibaşı konaklama halinde geçerli fiyatlar olup single (tek kişi) konaklama için fark uygulanacaktır.

Yunanistan lacivert pasaport için Schengen vizesi uygulamaktadır, en az 6 ay geçerli pasaportunuz ile birlikte vize evraklarını web sitemizden görebilirsiniz. YEŞİL PASAPORT için vize gerekmemektedir.

Pasaportunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti giriş damgası olanların Yunanistan’a girişine izin verilmemektedir. Böyle bir durumda oluşacak iptalden acentamız sorumlu tutulamaz.

Lütfen feribot saatlerinden 1 saat önce pasaport ve gümrük işlemleri için limanda olunuz.

Feribot saati değişikliklerinden veya iptallerinden acentamız sorumlu değildir. *Kötü hava ve deniz şartları sebebiyle seferler iptal edilebilir. Bu iptallerden doğabilecek ulaşım, konaklama ve yiyecek giderleri de dahil olmak üzere hiçbir masraf veya olumsuzluğun sorumluluğu şirketimize ait değildir.

Programımız sadece feribot bileti + otel rezervasyonu şeklinde münferit olup herhangi bir rehberlik hizmeti içermemektedir.

TL ödemelerinde ödeme günündeki Merkez Bankası euro satış kuru dikkate alınır. Kredi kartına taksit imkanı

2. Çocuk fiyatları otele göre değişmektedir. Lütfen sorunuz.

YUNAN ADALARI TURLARINDA REZERVASYON ŞARTLARI
Rezervasyonun kesinleşmesi için tur bedelinin tamamının ödenmesi ya da kredi kartı sözleşmesinin imzalanmış olması gerekmektedir. İşlemler tur hareketinden 1 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır.
Rezervasyon bilgilerinizin tamamının alınması ve ödeme işleminin yapılmasının ardından rezervasyon sahibine konfirme maili gönderilir. Konfirme maili tarafınıza ulaşmamışsa rezervasyon işleminizin tamamlanmamış demektir.
Rezervasyon iptal şartları
Tur hareket tarihinden 30 gün öncesine kadar rezervasyon iptali halinde sadece TURSAB zorunlu paket sigortası kesintisi ile iade yapılır.
Tur hareket tarihinden 21-30 gün öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %25 kesinti ile iade yapılır.
Tur hareket tarihinden 21-15 gün öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %50 kesinti ile iade yapılır.
Son 14 gün içersinde ( tur hareket tarihine 14 gün kaladan itibaren) yapılan rezervasyon iptali halinde tüm ödeme yanar, iade yapılmaz
Acentamız geziye katılanlara otel, konaklama ve diğer hizmetlerle ilgili olarak aracılık hizmeti vermektedir. Program regular uçak ve feribot seferlerine göre hazırlanmış olup bu seferlerdeki aksama, gecikme vb. problemlerden acentamız sorumlu tutulamaz. Doğal afetlere bağlı feribot sefer iptallerinde otel iptal şartları geçerli olup, geri iade otel şartnamesine göre değişiklik göstermektedir.
Yolcunun gezi sırasında kullandığı eşyaların her türlü kaybından, hasara uğraması ya da unutulmasından kendisi sorumludur. Acentamız bu konuda sorumluluk kabul etmez.
Tura rezervasyon yaptıran herkes rezervasyon şartlarını kabul etmiş sayılır.
Yukarıdaki Otellerde yer olmadığı takdirde benzeri oteller verilebilir ve bu durumda fiyat değişebilir.
*Yunan Hükümeti Yunan Adaları feribotları hava şartlarındaki değişiklikleri ’’Force Major’’ durum olarak kabul etmekte ve feribot saatlerinde değişiklik ya da iptal yapabilmektedir. Force Major durumlardaki gerçekleşmeyen ulaşımdan acentamız sorumlu değildir. Ulaşımdaki gecikmelere ve iptallere bağlı olarak konaklama tesisine ulaşamama durumlarında otel ’’ no show ‘‘ uygulayacaktır. Yolcunun ve acentamizin bu durumda herhangi bir tazminat talep hakkı yoktur. Program akışını sağlayabilmek için yapılacak yeni konaklama rezervasyonu için ekstra ücret yolcu tarafından karşılanacaktır.
 

Telif Hakkı © 2006 EstamosTravel Ada Rota Turizm Seyahat Ltd.

Tasarım&Programlama: Projeweb