Language : English


 

 KİŞİYE ÖZEL PROGRAM
NEW YORK TURU

 

01. GÜN: İSTANBUL / NEW YORK
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali – Türk Hava Yolları kontuarı check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Ardından TK 001 nolu sefer ile 10:20 de 24 saati dolu dolu yaşayan, dünyanın en hareketli ve en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilen New York’a hareket. Yerel saat ile akşam 14.20 de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

02. GÜN: NEW YORK

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra New York şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turunuz esnasında Manhattan, Birleşmiş Milletler Binası, Madison Square, Central Park, Rockfeller Center, Dünya Ticaret Merkezi, Times Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Öğleden sonra arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği yarım günlük Özgürlük Anıtı ve dünyanın en yüksek binalarından biri olan Empire State Building turuna katılabilirler. Tur bitiminde alışveriş yapmak ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

03. GÜN: NEW YORK (WASHINGTON D.C.)

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük Washington D.C. turuna yapabilirler. Bu tur esnasında Amerika Birleşik Devletleri’nin başkentinde Eski Posta Merkezi, Capitol, Beyaz Saray, FBI Binası, Pentagon Binası, Arlington Mezarlığı, Abraham Lincoln Anıtı, Vietnam ve Kore Şehitleri Anıtı göreceğimiz yerler (Bu tur panoramiktir. Herhangi bir müze ya da ören yeri girişi içermez. Bu tur yaklaşık olarak 12 saat sürmektedir). Daha sonra otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

04. GÜN: NEW YORK

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Woodbury Common Outlets Turu’na iştirak edebilirler. Bu turumuzda Upstate bölgesinde bulunan ünlü Woodbury Outlet alışveriş merkezinde çok sayıdaki popüler markanın ürünlerini bulabilirsiniz. Daha sonra otele dönüş. Geceleme otelimizde.

05. GÜN: NEW YORK / İSTANBUL

Sabah alınacak kahvaltıdan otobüsümüz ile havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayollarına ait TK 002 nolu sefer ile saat 16:30’da İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

06. GÜN: İSTANBUL

Sabah yerel saat ile 09:55’de İstanbul’a varış. Turumuzun sonu.

 

*Program örnek olarak hazırlanmış olup, arzu ettiğiniz takdirde isteğiniz doğrultusunda değiştirilebilir.

 

 

Genel
Amerika Birleşik Devletleri´nin nüfus bakımından en büyük kenti. Aynı isimli New York eyaletin de yer alır. Yüzyıldan fazladır dünyanın en önemli ticaret ve finans merkezlerinden
biridir. Şehir, medya, politika, eğitim, eğlence ve modadaki küresel etkilerinden dolayı bir dünya şehri olarak kabul edilmektedir.
New York, her birine "borough" denilen beş bölgeden oluşur. Bunlardan Manhattan kendi başına bir adadır ve şehrin merkezini oluşturur. Manhattan´dan East River (Doğu Nehri) ile ayrılan Brooklyn ve Queens bölgeleri Long Island adasının batı ucunu oluşturur. Harlem nehri, Manhattan ve Bronx bölgelerini ayırır. Bronx, bir ada üzerinde bulunmayan tek bölgedir ve Kuzey Amerika anakarası üzerindedir. Şehrin beşinci ve son bölgesi New York koyunun karşı tarafında, yine yekpare bir adadan oluşan Staten Island’dır. Manhattan, Brooklyn’e üç köprüyle (Brooklyn, Manhattan ve Williamsburg köprüleri); Queens’e bir köprü (59.uncu cadde köprüsü) ve bir tünelle (Midtown-Ortaşehir tüneli) bağlıdır. Bronx ve Manhattan arasında Harlem nehrini geçen köprüler bağlantı kurar. Manhattan’ın doğrudan bağlantısı olmayan tek bölge olan Staten Island, Brooklyn’e Verrazano asma köprüsü ile bağlanır.
Dünyanın en dinamik ve en hareketli yerlerinden biri olan New York sehri, bircok insan için fırsatlar şehri olarak bilinir. Dolayısıyla dünyanın dört bir yanından binlerce insan her yıl şehre yerleşmeye gelir. New York şehir nüfusunun neredeyse yarısına yakini ABD dışında doğmuştur. Şehre girmeden önce, uzaktan birer kule gibi görünen yüksek gökdelenler gözünüze çarpar. Ancak o büyük binaların arasında her gün milyonlarca insan hareket etmektedir. Yoğun trafiği, insan trafiğinin yanında çok küçük kalmaktadır.
New York’ta gündüz saatleri boyunca kimsenin isinden başka herhangi bir şeye ayıracak zamanı yoktur. Dolayısıyla herkes büyük bir telaş içinde sabah isine gider ve yine büyük bir telaş içinde aksam evine döner. Türkiye’deki imajın tersine New York’ta insanlar uzun saatler boyunca yoğun bir çalışma temposuyla çalışırlar.
ABD’ nin en büyük şirketlerinden çoğunun merkezinin bulunduğu kentte, Wall Street Bölgesi, dünyanın finans merkezidir. ABD’ nin başlıca ticaret merkezi olan New York’ ta, sanayi ve turizm de büyük ölçekte gelişmiştir. New York, dünyanın en çok turist çeken kentlerindendir.
New York ayni zamanda ülkenin baslıca öğretim ve kültür merkezidir. Şehirde dünyanın en iyi eğitim kurumlarından bir olan Columbia üniversitesi ile New York University (NYU), Fordham, Yeshiva, Long Island, Barnard üniversiteleri ve yüzlerce müze ve sanat galerisi vardır. Dünyanın en önemli müzelerinden Museum of Modern Art, Metropolitan Museum of Art, The Guggenheim Museum ile International Center for Photography New York’tadir.


NEW YORK OTEL ALTERNATİFLERİ :

Doubletree Metropolitan by Hilton Hotel

Park Central

İntercontinental Times Square

Waldorf AstoriaOLASI UÇUŞ DETAYLARI:

TK 001 İstanbul-New York 10:30-14:45
TK 002 New York-İstanbul 16:15-09:25+1


FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:
*İstanbul / New York / İstanbul arası Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti ve tüm havalimanı vergileri.
* 4 gece seçtiğiniz otelde veya bir benzerinde oda kahvaltı bazında konaklama.
*Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri.

NOT: Uçak bileti fiyatı Türk Havayolları’nın en düşük sınıfından hesaplanmıştır. Olası sınıf farkında oluşabilecek fiyat artışı tarafınıza yansıtılacaktır.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
*Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (telefon, minibar, kurutemizleme, v.s.).
*Kişi başına 15 YTL tutan yurt dışı çıkış konut fonu bedeli.
*Schengen vize ücreti. Schengen vize ücreti 125 Euro´dur. (Yeşil pasaport sahibi yolcuların vizeye ihtiyaçları yoktur fakat pasaport temdit sürelerinin geçerli olması gerekmektedir.)

NOT:
*Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
*Seyahatiniz başlamadan 3 gün önce lütfen uçak kalkış saatini ve otelinizi büromuzdan teyid ediniz.
*Otellere check-in saati Avrupa’da 14:00 – 15:00 arası, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
*Otellerde 3 lü odaların standardı diğer iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genelde aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir. Üç kişilik odanın konforu veya ebadından ötürü oluşabilecek herhangi bir şikayetten veya sorundan Estamos Travel sorumlu değildir.
*Bu seyahat için yanınızda kesinlikle Euro götürmenizi tavsiye ederiz.
*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Estamos Travel ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 5 ila 7 kg olabilir.
*Seyahatiniz esnasında şayet cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise kullanabilirsiniz.
*Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanlarında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problem de Estamos Travel kesinlikle sorumlu değildir. Kesilecek her yeni biletin ücreti yolcuya aittir.
*Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka ve bir kazak bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz. Çünkü kapalı mekanların çoğunda kuvvetli bir klima sistemi mevcut olmakla beraber, yapacağınız uçak yolculuğu esnasında da bu tarz giyecekler oldukça işinize yarayacaktır. (Yanınıza kesinlikle rahat yürüyebileceğiniz bir çift altı lastik ayakkabı, eşofman, yağmurluk ve bol bol film alınız)
*Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
*Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun Amerika vizesine ihtiyacı vardır. (Yeşil, Gri, Kırmızı Pasaportlar sahipleri hariç) Amerika vizesi için kişisel başvuru yapılması gerekir.
*Pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç tarihi itibarı ile en az 9 ay olması gerekmektedir.
*Şirketimiz sizler ile konsolosluk / elçilik arasında bir aracı konumunda olup, herhangi bir vize alım garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk / elçiliğin vermediği vizelerden Estamos Travel kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize alımından önce kayıt olurken Estamos Travel’a ödenen meblağ vize alınamadığı veya yolcu seyahate gitmekten vazgeçtiği takdirde iade yapılmaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.
*Vize alımları için en az 7 iş günlük bir süreye ihtiyaç vardır. Lütfen programa katılımınızı buna göre ayarlayınız.
*Bu program münferit bazda ve anonim olarak yapılmaktadır.
*Dünyadaki petrol krizinden ötürü artan petrol fiyatları yüzünden tüm uluslar arası uçuş yapan IATA statüsündeki havayolları bu artışları fuel surcharge adı altında yolcularından talep etmektedir. Günden güne değişen petrol varil fiyatları maalesef siz sayın yolcularımıza zamlı olarak yansıtılmaktadır. Havalimanı vergisi adı altında sizlerden tahsil edilen fuel surcharge adı altındaki fark tamamen havayollarına ödenen net rakamlardan ibarettir. Bu konuda Estamos Travel un herhangi bir kazancı söz konusu değildir. Havayolunun biletine gelecek vergi , sigorta vb artışlar aynı oranda misafirlerimize yansıtılacaktır.
 

Telif Hakkı © 2006 Estamos Travel Ada Rota Turizm Seyahat Ltd.

Tasarım & Programlama: Projeweb

Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz. Aksi durumda yasal işlemlere tarafımızdan başvurulacaktır.