Language : English

17.05.2017 13:22

  Giriş Sayfanız Yapın

Yurtiçi Turları

Ana Sayfa

 

BATUM’LU DOĞU KARADENİZ VE YAYLALAR TURU
TAM 5 GÜN-4 GECE

İZMİR - SAMSUN GİDİŞ
TRABZON - İZMİR DÖNÜŞ
KARADENİZ’İN EN GÜZEL OTELLERİNDE KONAKLAMA

 

1. Gün 28 Haziran Pazartesi SAMSUN /ÜNYE /FATSA /ORDU /GİRESUN /MAÇKA
Sabah saat 05:30’da Adnan Menderes Havalimanı’nda buluşarak, 06:55’te kalkacak SUNEXPRESS HAVAYOLLARI İZMİR-SAMSUN uçağı biniş işlemlerini yapıyoruz. 08:30’da SAMSUN’a varıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza yerleşerek turumuza başlıyoruz. Kurtuluş Savaşı’nın başladığı şehir olan SAMSUN’da, Avusturyalı meşhur Heykeltıraş KRİPPEL’in dünyaca ünlü, ATATÜRK HEYKELİ’ni ve BANDIRMA VAPURU’nu görüyoruz. Ardından, Karadeniz’in incisi olarak bilinen ÜNYE ve Hekimoğlu’nun vatanı FATSA üzerinden, ORDU’ya varıyoruz.. Muhteşem sahili ve vadileri kuşbakışı seyretmek için, BOZTEPE’ye çıkıyoruz. Bir tarafında Ordu manzarası, bir tarafında uçsuz bucaksız Karadeniz manzarasını, fotoğraflayıp,
öğle yemeğimizi alıyoruz..Daha sonra, sahil yolundan, mavi ve yeşilin muhteşem tonlarını görerek, GİRESUN üzerinden Trabzona varıyoruz.  Trabzon`un en önemli tarihi mekânlarından biri olan AYASOFYA KİLİSE`sini geziyoruz. Gümüş alışverişi yapıyoruz.. (Trabzon’da Kazaziye sanatı, hasır bilezik yapımı, taş ve ahşap işçiliği, bıçakçılık oldukça meşhurdur..)

Akşam yemeği ve konaklama Maçka Büyük Sümela OTEL’inde.

2. Gün 29 Haziran Salı SÜMELA / OF/ÇAYKARA / UZUNGÖL / DEMİRKÖPRÜ YAYLASI
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, M.S 406 yılında kayalara oyularak yapılan, görenleri hayretler içinde bırakan, eşsiz güzellikteki SÜMELA MANASTIR’ını görüyoruz, 1150 metre yükseklikte Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan, halk arasında Meryem Ana Manastırı olarak ta bilinen bu eseri geziyoruz. OF-ÇAYKARA’yı takiben, UZUNGÖL’e hareket ediyoruz.Yol üzerinde,dalından koparılan çayın geçirdiği evreleri görmek üzere ÇAY FABRİKALARINA uğruyoruz..Çay alışverişlerimizi yaparak, doğa cenneti, UZUNGÖL’e ulaşıyoruz. Muhteşem doğasıyla Alpler’in güzelliğini geride bırakan Uzungöl bizleri karşılıyor. Uzungöl; Soğanlı dağlarından gelen heyelan sonucu Haldizen çayının önünün kesilmesiyle oluşmuştur. 1090m yükseklikteki gölde fotoğraflarımızı çekiyor ve Uzungöl’de çevre gezintisi yapıyoruz. Ardından minibüslerimiz ile Haldizen Vadisi boyunca Demirkapı Yaylası’na hareket edip, Demirkapı Y aylası ve buzul göllerini ziyaret ediyoruz. 3400 metrede Soğanlı geçidini 2600 metrede Aygır gölünü 2400 metrede Balıklı gölü görüp eski yayla evlerinin birinde 90 yaş üstü gençlerimizle sohbet edip, manzara eşliğinde çaylarımızı yudumladıktan sonra Uzungöle tekrar iniyoruz. Buradan Rize'de deniz kıyısındaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama müzik-horon eşliğinde Rize GRAND ÇAVUŞOĞLU 4* Otelinde.


3.Gün 30 Haziran Çarşamba RİZE BEZİ ALIŞVERİŞİ /AYDER /GELİNTÜLÜ /GALERDÜZÜ /KAVRONLAR

Sabah kahvaltısının ardından, yöresel RİZE BEZİ alışverişi yaparak, AYDER YAYLASI’na hareket ediyoruz. FIRTINA VADİSİ boyunca çay bahçeleriyle bezeli arazilerin arasından, ÇAMLIHEMŞİN’e ulaşıyoruz. Buradan, ŞENYUVA KÖPRÜSÜ’nü görerek  Öğle yemeğini, FIRTINA DERESİ kenarında, Karadeniz’in tüm yöresel yemeklerinin bulunduğu restoran’ da alıyoruz. Büyüleyici güzellikteki, GELİNTÜLÜ ŞELALESİ’ni gezdikten sonra  otelimize yerleşiyoruz. Ayder Yaylasından daha yukarıdaki yaylalara çıkmak isteyen konuklarımız ekstra olarak (minibus ücreti ) rehberimiz eşliğinde Kalegon, Galerdüzü (1600m), Aşağı Kavron, Yukarı Kavron Yaylalarını görebilirler Diğer konuklarımız yayla etrafında bol bol yürüyüş yapabilirler ve Kaplıcalardan, ekstra yararlanabilirler.
 (Minibüslerimizle GALERDÜZÜ’nü geçerek, KAÇKARLAR zirvesine en yakın yaylaları görmeye gidiyoruz.AŞAĞI KAVRON yaylası üzerinden, YUKARI KAVRON yaylasına varıyoruz. Burada yürüyüşler yaparak, doğanın ve bulutların, birlikteliğinden doğan nefis manzaraları fotoğraflayıp, yayla kahvesinde çay molası veriyoruz.) Akşam yemeği ve konaklama yöresel eğlenceler eşliğinde yayla KALEGON Butik Otelde .

4. Gün 1 Temmuz Perşembe FINDIKLI /HOPA /SARP / BATUM
Ayder Yaylasında alacağımız kahvaltıdan sonra, FINDIKLI-ARHAVİ-HOPA üzerinden, Karadeniz sahilinde yapacağımız yolculuğun ardından TÜRKİYE-GÜRCİSTAN sınırımızı oluşturan, SARP SINIR KAPISI’na hareket ediyoruz.
Kapının her iki tarafında gümrük ve pasaport işlemleri tamamlanarak Sarp köyünün Gürcistan topraklarına giriş.

Karadeniz sahili takip edilerek devasa okaliptüs ağaçlarının süslediği yol boyunca Gonio, Ahalsopeli, Çoruh nehri ve Coruh köprüsü görülerek Batum şehir merkezine 14 km’lik panoramik bir yolculuk, Batum limanı görülerek Chakvi bölgesine hareket ve 1900’lü yıllarda Rus botanikçi Krasnow trafından kurulmaya başlanan dünyanın en eski ve en büyük ikinci botanik parkı olan Batumski Botaniciski Sad gezisi, park içinde Himalaya, Kuzey ve Güney Amerika, Avusturalya ve Japon bitkileri bölümü ile rekreasyon alanlarının seri bir şekilde görülmesinin ardından Batum şehir merkezine varış.      

Şehrin görülmeye değer yerleri arasında Osmanlı döneminden kalma Orta Cami, Acara Devlet Müzesi, Batum Botanik Bahçesi, İsa'nın 12 havarisinden Aziz Matthias’ın anıt mezarını barındıran Roma döneminden kalma Apsaros kalesi, 20. yüzyılda yapılmasına karşın Gürcü Mimari karakterini yansıtan Eski Postane Binası, Karadeniz kıyısındaki Batum Devlet Parkı sayılabilir.                                                                                                        

Şehir turumuz sonrası, öğle yemeği için Batum’un en elit restoranı olan Gürcü-Acara mutfağının geleneksel lezzetlerinin sunulduğu restorana transfer. Yemek sonrası Batum bulvarından yaya olarak Acara Özerk Cumhuriyeti parlamento binası ve başkanlık sarayının bulunduğu meydanda Altın Post Efsanesi ve Arganotları konu alan heykelin bir kısmının gerçek altından yapılmış olduğu anıt gezisi. Batum şehir merkezinde alışveriş için serbest zaman (Gürcü şarabı, hediyelik el sanatları, bambu ve diğer bitki fidanları, Gürcü müziği CD’leri en çok rağbet gören ürünlerdir), alışveriş sonrası Sarp sınır kapısına hareket, gümrük ve pasaport işlemleri tamamlanarak saat 19.00 sularında Türkiyeye giriş, saat 19.30’da Hopaya varış . Hopa’da  4*  SARP OTEL’e yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 

5. Gün 2 Temmuz Cuma BORÇKA / KARAGÖL / RİZE / TRABZON /AKÇAABAT /BOZTEPE
Otelde kahvaltımızı aldıktan sonra ayrılıyoruz. Ardından ülkemizin gizli cennet köşelerinden biri olan BORÇKA - KARAGÖL’ü keşfe gidiyoruz. BORÇKA’ya ulaşıyoruz. Minübüslere binerek dev ladin ağaçları, şelaleler ve ormanlarla kaplı arazilerin arasında ilerliyerek, KARAGÖL YAYLASI’na çıkıyoruz. Etrafındaki orman örtüsü ve büyüleyici rengiyle görülmeye değer bir doğa harikası olan, KARAGÖL’de yürüyüş yapıyoruz, isteyenler sandal’la göl etrafında dolaşabilirler.. Ağaçların rengarenk görüntüsünün göle yansıyan uyumunu hayranlıkla izleyip, fotoğraf molası veriyoruz. Karagöl ziyareti sonrasında Rize’ye doğru hareket ediyoruz. Rize'de Botanik Bahçesi gezimizde çay ve kivi bahçelerini gezerek Rize'nin doyumsuz manzarası eşliğinde çayımızı yudumluyoruz.. Buradan, TRABZON’a hareket ediyoruz. AKÇAABAT’ta Nihat Usta’da meşhur Akçaabat Köftesi yiyiyoruz. Ardından, Atatürk’ün Trabzon’a geldiğinde konakladığı ve sonrasında müze haline getirilerek, Atatürk’ün eşyalarının sergilendiği, ATATÜRK KÖŞKÜ’nü geziyoruz..Daha sonra, Trabzon’un meşhur BOZTEPE’sinde çaylarımızı, Trabzon’u kuşbakışı seyrederek yudumluyoruz..Unutamayacağımız anılarımızla akşam TRABZON’dan, SUNEXPRESS HAVAYOLLARI 23:20 uçağına binip, Karadeniz’e veda ediyoruz.Ankara aktarmalı uçağımız ile saat 01:25’de İZMİR Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşıp, bir başka ESTAMOS TRAVEL gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

 

TUR BEDELİ

PEŞİN 4 TAKSİT 6 TAKSİT

İKİ  KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

755 TL

205TLx4

140TLx6

3 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

745 TL

202TLX4

137,5TLX6

TEK  KİŞİLİK ODA  (SNGL.)

875 TL

237,5TLx4

162,5TLx6

ÇOCUK (07-12 YAŞ)

600 TL

162TLx4

110TLx6

ÇOCUK (00-06 YAŞ)

450 TL

122TLx4

83TLx6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler:
*Gidiş–Dönüş Uçak Biletleri ( İlk 25 misafirimiz uçak grup fiyatından faydalanabilecektir. Daha sonraki başvurular için satış sırasında uçak fiyatlarındaki artış fiyata yansıtılacaktır. )
*Lüks Safir yada Turkuaz otobüs ile ulaşım
*Belirtilen Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama
*4 Sabah kahvaltısı
*4 Akşam yemeği – yöresel yemekler eşliğinde
*Rehberlik hizmetleri – Karadeniz’in en iyi rehberlerinden NURHAN BAYRAKTAR eşliğinde
*Zorunlu seyahat sigortası
*Otobüs içi ikramlar

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler:
*Otellerde alınan ekstra yiyecek ve içecekler
*Öğle yemekleri
*Müze, ören yeri, milli park giriş ücretleri
*Minibüs ücretleri: Yaklaşık 60TL
(Sümela manastırı çıkış-iniş , Demirkaya yaylası gidiş – dönüş , Kavron yaylası gidiş- dönüş , Borçka-Karagöl gidiş- dönüş yol durumundan dolayı ulaşım sadece minibüsler ile yapılmaktadır. )
*15 TL Yurtdışı çıkış fonu – daha önceden bankaya yatırılmış olması gereklidir.

NOT : BATUM TURU için en az 2 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir. Vize uygulaması yoktur.

OTELLER HAKKINDA BİLGİ :

BÜYÜK SÜMELA OTEL         http://www.sumelaotel.com/  TRABZON / MAÇKA
115 oda, 2 jukuzili kral dairesi, 6 Suit, 6 connection oda. Bütün odalarda banyo, direkt telefon, uydu, müzik yayını, mesaj sistemli televizyon, Pay TV, mini bar, saç kurutma, emanet kasası, faks ve modem bağlantısı, kral dairesi ve suitlerde klima, sigara içilmeyen odalar. Kapalı yüzme havuzunun yanı sıra, otele 500 mt. Uzaklıktaki çim sahadan da yararlanabilirsiniz.

GRAND ÇAVUŞOĞLU OTEL RİZE ÇAYELİ      http://www.alibeycavusogluotel.com.tr/tr/
Hotel Grand Çavuşoğlu Doğu Karadeniz'in seçkin otelleri arasında yerini almıştır. Rize'ye 20km, Trabzon Havalimanına ise 100km mesafededir. Grand Çavuşoğlu toplam 85 odası, deniz manzarasını izleyebileceğiniz 29 oda, 2 suit oda, 1 özürlü odası, 53 standart odası, Deniz, Dağ, Bahçe, manzaralı otel 176 toplam yatak kapasitesine sahiptir.
Odalarda, Merkezi klima, Duş, Küvet, Banyo, WC, Saç kurutma makinesi, Direk telefon, Minibar, Bilgisayar, İnternet bağlantısı, Uydu TV, Digiturk mevcuttur.

KALEGON BUTİK OTEL –AYDER YAYLASI
2007 yılında hizmete giren Kalegon Butik Otel'in sadece 20 adet odası bulunmaktadır. İdeal konuma sahip tesis Yaylanın merkezinde bulunmaktadır. Odalarının tamamı yayla manzarası görmektedir. Tesis 4 kattan oluşmaktadır. 1. katta restorant ve yayla manzaralı birde terası bulunmaktadır. 4 yıldız standartında sahip ahşap odalarda merkezi ısıtma, 24 saat sıcaksu mevcuttur. Kaliteli malzemeden yapılmış odalardaki banyolar, uydu yayınlı plazma televizyon ve konforlu yatakları yayladaki bir tesisinten beklenen en üst seviyede konforu sağlamaktadır. Odalarda ve lobide ücretsiz kablosuz internet hizmeti verilmektadir.
 

SARP HOTEL - KEMALPAŞA - HOPA / ARTVİN  http://www.sarphotel.com/
Karadeniz üzerindeki ormanlık yamaçlarda yer alan, Sarp Otel, büyük bir kapalı yüzme havuzu, spa tesisleri ve güzel deniz ve dağ manzarası olan, modern 4 yıldızlı bir tesistir. Özel banyolu odalar kullanışlıdır ve klima ve çalışma masası ile donatılmıştır. Size özel balkonunuzda dinlenin ve manzaranın keyfini çıkarın. Süitlerde ayrı bir oturma odası ile birlikte bir LCD TV bulunmaktadır.  Kapalı yüzme havuzu ve fitness salonundan yararlanarak, Sarp Otel'deki konaklamanızı aktif bir hale getirin. Ya da hizmetinizde olan sauna, masaj ve jakuzi ile rahatlamayı seçebilirsiniz. Kemalpaşa sahilinde yer alan Sarp Otel, doğal ortamda huzurlu bir tatil için idealdir. Otele Gürcistan sınırı sadece 3 km; Batum Havaalanı ise 15 km uzaklıkta bulunur.

 

Telif Hakkı © 2006 EstamosTravel Ada Rota Turizm Seyahat Ltd.

Tasarım&Programlama: Projeweb